O nas

Dom Wczasów Dziecięcych w Rytrze  to całoroczna, niepubliczna placówka oświatowa przeznaczona do okresowego pobytu dzieci i młodzieży, której celem jest organizowanie i prowadzenie kształcenia lub wspieranie i uzupełnianie tego kształcenia,  połączonego z jednoczesnym wspieraniem fizycznego i psychicznego rozwoju dzieci i młodzieży oraz wzmocnieniem ogólnej kondycji psychofizycznej i kształtowaniem zachowań prozdrowotnych, z wykorzystaniem lokalnych warunków klimatycznych .

Wychowankowie naszej placówki przebywają w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Rytro jest doskonałą bazą wypadową do wszystkich zakątków Beskidu Sądeckiego. Prowadząc nasze zajęcia, wykorzystujemy walory turystyczne i przyrodnicze Sądecczyzny.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna naszej placówki, wspomaga  realizację podstawy  programowej szkół z zakresu edukacji: ekologicznej, regionalnej, przyrodniczej, polonistycznej, społecznej, patriotycznej, historycznej oraz profilaktyki prozdrowotnej z wychowaniem fizycznym. Wspieramy  zdolności i rozwijamy zainteresowania naszych wychowanków poprzez różne formy zajęć: plastycznych, technicznych, informatycznych, muzycznych, tanecznych i  sportowych.

W ramach turnusów edukacyjnych przyjmujemy zespoły klasowe ze szkół podstawowych i średnich, których pobyty nie mogą być wycieczką szkolną organizowaną w oparciu o rozporządzenie o organizacji krajoznawstwa i turystyki.

Do dyspozycji naszych wychowanków oddajemy 49 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych wyposażonych w łazienki , świetlicę wyposażoną w sprzęt audiowizualny wraz z nagłośnieniem, tablety, rowery oraz obiekty sportowe i rekreacyjne, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie naszej placówki. To wszystko zapewnia możliwość realizacji programów edukacyjnych, sportowych i aktywnych form spędzania czasu.

Do zobaczenia w Rytrze

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Rezerwacja

Do pobrania

Kontakt